SPACE::PROJECT

clipart
Objav SPACE::LAB

SPACE::PROJECT je súťaž pre študentov stredných a vysokých škôl. Navrhni originálny projekt pre lepšie porozumenie vesmíru a získaj platenú stáž v priestore SPACE::LAB a 2 noci na Observatóriu na Lomnickom štíte.


Čo ťa na vesmíre najviac zaujíma a čomu by si chcel lepšie porozumieť? Navrhni svoj vlastný SPACE::PROJECT a presvedč nás, že máš premyslené, ako sa dopracovať k lepšiemu porozumeniu vesmíru.

Nezáleží na tom, či preferuješ teoretické vedomosti, alebo radšej konštruuješ vlastné experimenty či programuješ na počítači svoje predstavy. Príležitosť je pre každého, kto chce spoznať viac.

Nový ročník súťaže SPACE::PROJECT spúšťame v januári 2020

Súťaž SPACE::PROJECT má za sebou prvý ročník. Už teraz sa tešíme na vaše nové projekty. Prihlasovanie projektov v novom ročníku spustíme v januári 2020, kedy zverejníme aj bližšie informácie. Sledujte nás na sociálnych sieťach a budete včas informovaní!

Tematické a vekové kategórie

Spolu je 6 kategórií a každá kategória bude mať jedného víťaza. Ním sa stane ten, kto bude mať najvyšší súčet bodov vo svojej kategórii. Tematické kategórie sú určené zámerom projektu - či pôjde skôr o teoretickú alebo technickú oblasť. Vekové kategórie sú určené ročníkom, ktorý študent navštevuje.

Kategória Vesmírny výskum:

Stredná škola
3. a 4. ročník (resp. Septima a Oktáva)

Bakalársky stupeň
1. až 3. ročník vysokej školy

Magisterský/Inžiniersky stupeň
4. a 5. ročník vysokej školy

Kategória Kozmické inžinierstvo:

Stredná škola
3. a 4. ročník (resp. Septima a Oktáva)

Bakalársky stupeň
1. až 3. ročník vysokej školy

Magisterský/Inžiniersky stupeň
4. a 5. ročník vysokej školy

* vyhradzujeme si právo nevybrať v danej kategórii víťaza, ak nezíska nikto aspoň 70 bodov. Zároveň, ak v danej kategórii budú dvaja vynikajúci a vyrovnaní uchádzači, môžu byť v tejto kategórii aj dvaja víťazi.

Zjednodušené príklady SPACE::PROJECT-ov

Tieto príklady majú slúžiť ako názorná zjednodušená ukážka, ako môže SPACE::PROJECT vyzerať. V žiadnom prípade však nechcú obmedziť kreativitu súťažiacich.

Tematická kategória: Vesmírny výskum

Zistiť viac

Tematická kategória: Kozmické inžinierstvo

Zistiť viac

SPACE::LAB summer school

SPACE::LAB summer school

Za tri dni sa naučíš viac ako za celý mesiac. Počas leta si treba oddýchnuť, ak však prídeš na letnú školu, môžeš rozšíriť svoje porozumenie vesmíru za veľmi krátky a intenzívny čas. Čakajú ťa kvalitné prednášky, hands-on sessions a zábava s ľuďmi, ktorých zaujíma presne to isté, čo aj teba.

Bližšie informácie: registrácia, program, lektori, praktické detaily

Zistiť viac

Dátum: 26. - 28. 8. 2019
Miesto: SPACE::LAB - Bulharská 4, 040 01 Košice
Téma: Machine learning and Space data

Machine learning (ML - strojové učenie) predstavuje vďaka súčasným výpočtovým kapacitám revolúciu v technologickom pokroku. Počas najbližších rokov sa očakáva jeho zapojenie do širokého spektra odvetví. Vedecký výskum predstavuje ideálnu oblasť na uplatnenie ML a to z dôsledku obrovského množstva dát. Cieľom tohtoročnej letnej školy je predstaviť základné princípy ML, konkrétne dostupné nástroje a ako ich použiť na dáta, ktoré máme v SPACE::LAB-e. Letnú školu pripravujeme so spoločnosťou GlobalLogic, v ktorej sú koncentrovaní najlepší odborníci na ML v Košiciach.

SPACE::TALK

Pravidelný meetup záujemcov o vesmírny výskum a inžinierstvo.

Jedinečny interaktívny talk rozšíri tvoje chápanie vesmíru.

Dozvedieť sa viac

SPACE::LAB je podporovaný Európskou vesmírnou agentúrou.

Európska vesmírna agentúra

Objavujte stále viac aj vďaka cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a Vášho zážitku na www.space-lab.sk.